Výherci soutěže obdivovali krásy Stockholmu

Z hlavního města Švédska se v uplynulých dnech vrátili výherci loňské soutěže v kampani „Kam s nápojáčem“.  Martina Šabková z Vejprnic na Plzeňsku navštívila město se svým partnerem. Výherci hlavní ceny v minulém roce nejlépe odpověděli na tipovací otázku a splnili další podmínky. Do soutěže se zapojilo přes 5 tisíc zájemců.

Návštěvu země, která je pravlastí nápojových kartonů, si výherci dle svých slov užili. „Moc se nám líbilo třeba Vasa museet, což je muzeum, věnující se obrovské lodi, která bohužel klesla ke dnu již při své první plavbě.  Je nepředstavitelné, co naši předci dokázali bez moderních nástrojů. Ať už se jedná o samotnou loď nebo o její bohatou výzdobu. Zajímavé byly i modely postupného vyzdvihování vraku nebo informace o tom, jak je technicky náročné udržet tuto památku ve správných klimatických podmínkách,“ uvedla výherkyně. Dvojice navštívila také Starého město Gamla Stan, které nabízí zejména nespočet kaváren a malých obchůdků. Vzhledem k poloze hotelu, ve kterém svůj pobyt ve městě trávili, nevynechali ani návštěvu architektonické dominanty Stockholmu – hokejové haly Globen. „Výhled ze skleněné koule, která vyjede až na vrchol obrovské haly, byl velkolepý,“ dodala nadšeně výherkyně.

Pocity z příjemné cesty podle jejích slov umocnila skvělá organizace zájezdu včetně letecké dopravy, možnosti využití Stockholm Card a kvalitního ubytování v samotném srdci švédské metropole.

Organizátory kampaně „Kam s nápojáčem“ těší pozitivní reakce všech lidí, kteří se zapojili do aktivity, jejímž primárním cílem je osvěta a zlepšení informovanosti o správném třídění a následném využití nápojových kartonů.

 

 DSCF3285


Partneři