Třebíč se zapojí do soutěže měst ve třídění nápojových kartonů

Třebíč – Každý obyvatel, který vhodí prázdné nápojové kartony – tedy obaly od džusů nebo mléka – do kontejneru na plast, může pomoci uspět Třebíči v nové soutěži. Město se zapojilo do klání nazvaného „Kam s nápojáčem“, které je zaměřeno na podporu správného třídění těchto vícevrstvých obalů od nápojů. V soutěži se budou hodnotit výsledky třídění za období od dubna do konce září tohoto roku. Zásadní bude nárůst objemu tohoto odpadu v porovnání se stejným obdobím vloni.

Konkurenty Třebíče je dalších pět českých měst – Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Jablonec nad Nisou a Opava. Pokud by se městu podařilo v této soutěži uspět, může získat až 100 tisíc korun jako investici na vybraný projekt. „Ročně se v Třebíči vytřídí zhruba 13.164 kilogramů nápojových kartonů. Abychom toto množství zvýšili, je potřeba, aby se v kontejnerech na plasty začaly objevovat i ty nápojové kartony, které obyvatelé města dosud nesprávně házeli do popelnic se směsným komunálním odpadem. Právě tím zvýší naši šanci na co nejlepší umístění,“ uvedla třebíčská radní Marie Černá, která má v kompetenci oblast životního prostředí.

Jaké projekty mohou získat podporu?

Získané prostředky v případě výhry budu použity na spolufinancování jednoho z níže uvedených projektů:

Dětské lanové centrum v parku

Discogolfové hřiště

Pronájem umělé ledové plochy

Hlasovat o projektech je možné na webových stránkách města Třebíč – zde.

Jak se zapojit?

Stačí co nejlépe třídit nápojové kartony. V Třebíči je lze vhazovat společně s plastem do 308 žlutých kontejnerů, které jsou rozmístěny po celém městě. Obsah z těchto kontejnerů putuje následně na dotřiďovací linku společnosti ESKO-T, kde se nápojové kartony ze směsi plastů ručně oddělí.

Pamatujte si!

Jen díky správnému třídění lze dále využít kvalitní papír, z něhož jsou nápojové kartony z velké části vyrobeny.


Partneři