Dokážou Pardubice porazit v třídění nápojových kartonů svoje konkurenty?

Pardubice – Každý obyvatel, který odloží prázdné nápojové kartony do kontejneru na plast, teď může pomoci uspět Pardubicím v nové soutěži. Město se zapojilo do klání nazvaného „Kam s nápojáčem“, které je zaměřeno na podporu správného třídění použitých nápojových kartonů. V soutěži se budou hodnotit výsledky třídění za období od dubna do konce září tohoto roku. Zásadní bude nárůst objemu tohoto odpadu v porovnání se stejným obdobím vloni.

„Naším konkurentem je dalších pět českých měst – Hradec Králové, České Budějovice, Jablonec nad Nisou, Opava a Třebíč. Pokud by se našemu městu podařilo v této soutěži uspět, mohli bychom získat až 100 tisíc korun jako investici na vybraný projekt,“ upřesnil náměstek Jiří Rozinek zodpovědný za životní prostředí a dodal, že vedení města už brzy vybere konkrétní projekt, který by peníze získané ze soutěže mohly pomoci zaplatit. „Ročně se v Pardubicích sebere na 20 tun nápojových kartonů. Budu velmi potěšen, pokud se do soutěže zapojí i lidé, kteří dosud vyhazovali tyto kartony do směsného odpadu. Právě tím, že je začnou dávat do kontejnerů na plast, zvýší šanci na výhru,“ doplnil náměstek Jiří Rozinek.

Jak se zapojit?

Stačí důsledně a správně třídit použité nápojové kartony. V Pardubicích je lze vhazovat společně s plastem do 499 žlutých kontejnerů, které jsou rozmístěny po celém městě. Obsah z těchto kontejnerů putuje následně na dotřiďovací linku do Lázní Bohdanče, kde se nápojové kartony ze směsi plastů ručně oddělí.

Nezapomeňte!

Pouze díky správnému třídění lze při recyklaci využít kvalitní papír, z něhož jsou nápojové kartony převážně vyrobeny.


Partneři