Co vše můžeme udělat s nápojovým kartonem, aby nám dále sloužil

I když pravidelně třídíte nápojové kartony, určitě Vás někdy napadlo, co všechno by se s nimi dalo dělat. Přinášíme Vám několik tipů, jak nápojový karton prakticky využít.

Žijeme v době, která dbá na třídění odpadů, ale také době, která očekává od lidí rozvoj kreativity a opětovné využití materiálů, které byly již jednou k výrobě použity.

Prohlédněte si několik fotografií, které Vám mohou posloužit jako zdroj inspirace.  I vy můžete zapůsobit na okolí třeba originální peněženkou, kabelkou nebo dokonce lustrem vyrobeným z použitých nápojových kartonů.

Níže přinášíme tipy na opětovné využití nápojového kartonu, které jste nám zaslali právě vy, naši čtenáři.

A) OBAL NA POTRAVINY

Mléko balené v nápojovém kartonu pije více než polovina populace. Tak proč nevyužít těchto nápojových kartonů třeba místo plastových krabiček k uchovávání potravin? Krabice od mléka (nápojový karton) je svými rozměry vhodná např. na zamrazování potravin (sezonního ovoce, polévek a dalšího).

Prázdnou krabici pořádně vymyjte, vystřihněte otvor, umístěte potravinu k zamrazení. Poté stačí přebalit potravinářskou folií, která zamezí zkáze potraviny. Takto zabalené potraviny stačí jen uložit do mrazicího boxu a těšit se na jejich chuť.

B) KVĚTINÁČ

Nápojové kartony s hliníkovou fólií lze použít jako „květináče“ k předpěstovávání paprik nebo rajčat za oknem.  Je to velmi praktické a i na pohled pěkné. U nápojového kartonu stačí ustřihnout jeho horní část. Takovýto květináč můžeme využívat i opakovaně každý rok.

C) BYTOVÝ DESIGN

Jestliže neradi trávíte čas v kuchyni a vyhledáváte spíše bytový design a dekorace do bytu, tak i pro Vás tu jednu inspiraci máme. Za chvíli nám bude podzim klepat na dveře, tak co jej trošku nepřivítat ptačí budkou s ptáčkem v podobě dekorace na zeď nebo luxusním lustrem, vyrobeným z nápojových kartonů. Návod na výrobu designového lustru naleznete zde.

SAMSUNG CSC 062811_tetra_pak_lamps_1 1743695_509417805835600_1280331067_n 71d 42d 25d 24d      

 


Partneři