Opava se zapojila do soutěže ve sběru nápojových kartonů

Opava – Pomoci Opavě uspět v nové soutěži může v těchto dnech každý obyvatel města. Opava se zapojila do klání nazvaného „Kam s nápojáčem“, které je zaměřeno na podporu správného třídění použitých nápojových kartonů – tedy vícevrstvých obalů od mléka a džusů. Pokud se Opavě podaří v soutěži uspět a zvítězit v konkurenci dalších 5 měst v rámci celé republiky, může získat až 100 tisíc korun na podporu konkrétního projektu.

Jaký projekt byl vybrán?

Získané finanční prostředky budou použity na revitalizaci zelené plochy na Masarykově ulici.

Jak se zapojit?

Stačí správně třídit použité nápojové kartony. Po celé Opavě je lze odkládat do 333 modrých kontejnerů na papír. Kromě těchto kontejnerů mohou občané v rodinné zástavbě v Jaktaři, Opavě-Předměstí, Kateřinkách a v Kylešovicích využít ke sběru také oranžových pytlů, které je možné si zdarma vyzvednout na odboru životního prostředí a ve stanovených termínech (1x měsíčně) odkládat v rámci svozu na určená místa.

Nezapomeňte!

Jen díky správnému vytřídění lze dále využít kvalitní papír, z něhož jsou nápojové kartony převážně vyrobeny.

Součástí podpůrné kampaně k soutěži budou mimo jiné popularizační články v médiích, rozdávání propagačních předmětů vyrobených z recyklovaných materiálů, zábavná akce v rámci Opavského dne dětí nebo kontrola správného označení kontejnerů na třídění nápojových kartonů ve městě. V soutěži se budou hodnotit výsledky třídění za období od dubna do konce září.


Partneři